W dniu 28.11.2018r. w ODR w Bratoszewicach odbył się X Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie dla uczniów kształcących się w zawodach rolniczych ze szkół województwa łódzkiego. Konkurs został zorganizowany przez KRUS w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w  Łodzi, ODR w Bratoszewicach, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych  „TUW” w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz instytucje zrzeszone w Wojewódzkiej Komisji d/s BHP w Rolnictwie przy OIP w Łodzi.

Do konkursu tego zakwalifikowało się 30 uczniów ze szkół rolniczych województwa łódzkiego, w tym 3 uczniów z ZSMR w Piątku: Damian Majchrzak, Adam Majtczak, Hubert Płaczkowski. Uczniowie ci - po napisaniu testu - znaleźli  się w  finałowej dziesiątce uczestników konkursu.

Po części ustnej chłopcy zajęli IV, V i VI miejsce i otrzymali cenne nagrody od organizatorów konkursu.

Szkoła natomiast otrzymała puchar od wojewody łódzkiego, pana Zbigniewa Rau za wzorowe propagowanie wśród uczniów zasad bhp w rolnictwie i wprowadzenie aż 3 uczniów do finału konkursu.

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel Daniel Gorący. Uczniom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy!