Rekrutacja na rok szkolny 2024- 2025

WITAJCIE!

Drodzy uczniowie!

Nadszedł czas, kiedy stajecie na progu dorosłości i macie podjąć pierwszą ważną dla siebie decyzję —wybrać szkołę, w której będziecie kontynuować naukę.

Dlaczego My?

Zespół  Szkół Mechanizacji Rolnictwa jest  nowoczesną, dobrze wyposażoną  szkołą otwartą na potrzeby mieszkańców regionu Polski Centralnej. Pracuje tu kompetentna, sympatyczna kadra pedagogiczna.

Aktywnie  uczestniczymy w życiu społeczności lokalnej. Życzliwa, przyjazna atmosfera panująca w szkole – to niewątpliwie jeden z naszych największych atutów!

Realizujemy projekty z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej.
Szkoła jest wolna od przemocy i narkotyków.

elektronicznej wniosek uzupełnia się tylko w szkole pierwszego wyboru) o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

04 lipca – 11 lipca (godz. 15:00)

możliwość dokonania zmian na liście preferencji oddziałów dla zweryfikowanych wniosków

W roku szkolnym 2024/2025

Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa

im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku

prowadzi nabór do następujących szkół:

TECHNIKUM KSZTAŁCĄCE W ZAWODZIE:

- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

- technik żywienia i usług gastronomicznych

- technik logistyk

BRANŻOWA  SZKOŁA I STOPNIA:

-mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych

TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

1) w zakresie kwalifikacji ROL.02. Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie:

a) użytkowania pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej,

b) obsługiwania pojazdów rolniczych, środków transportu, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie,

c) oceniania stanu technicznego pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych,

d) wykonywania prac pojazdami samochodowymi i ciągnikami rolniczymi;

2) w zakresie kwalifikacji ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie:

a) użytkowania urządzeń i systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnych stosowanych w rolnictwie,

b) obsługiwania urządzeń, systemów elektronicznych oraz nawigacji satelitarnej stosowanych w pojazdach, maszynach i urządzeniach rolniczych

Szkoła przygotowuje do uzyskania prawa jazdy kategorii B, T. Uczeń ma także możliwość zdobyć uprawnienia operatora wózków widłowych z mechanicznym napędem podnoszenia.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  jest przygotowany m.in. do kompleksowego posługiwania się nowoczesnym sprzętem rolniczym, również w branży zajmującej się obrotem pojazdami, maszynami i urządzeniami rolniczymi, a co za tym idzie posiada wiedzę i umiejętności wymagane na współczesnym rynku pracy oraz posiada  uprawnienia do przejęcia gospodarstwa i wsparcia w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TECHNIK LOGISTYK

Jest to zawód z przyszłością cieszący się coraz większą popularnością, dający duże perspektywy oraz możliwości na rynku pracy, zwłaszcza, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, ze względu na konieczność łączenia ze sobą różnych transportu, sztukę negocjacji w logistyce, z marketingiem, zarządzeniem działalnością logistyczną, przewozami międzynarodowymi itp.

NOWOCZESNY ZAWÓD SZANSĄ NA CIEKAWĄ PRACĘ! Zawód dla tych, którzy nie boją się wyzwań, są przedsiębiorczy i odważni, mają zdolności organizacyjne oraz potrafią planować.

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik logistyk jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

1) w zakresie kwalifikacji SPL.01. Obsługa magazynów:

a) przyjmowania, przechowywania i wydawania towarów z magazynu,

b) monitorowania poziomu i stanu zapasów,

c) obsługiwania programów magazynowych,

d) prowadzenia dokumentacji magazynowej, e) monitorowania procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych;

2) w zakresie kwalifikacji SPL.04. Organizacja transportu:

a) planowania procesów transportowych,

b) organizowania procesów transportowych,

c) dokumentowania procesów transportowych.

LOGISTYKA TO NAJSZYBCIEJ ROZWIJAJĄCA SIĘ DZIEDZINA GOSPODARKI!

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH - 343404

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

1) w zakresie kwalifikacji HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań:

a) oceniania jakości produktów,

b) przechowywania żywności,

c) obróbki produktów i przygotowania stanowiska pracy,

d) obsługi sprzętu gastronomicznego,

e) przygotowania dań zimnych, gorących i podstawowych deserów,

f) wydawania dań;

2) w zakresie kwalifikacji HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych:

a) oceniania jakości żywności,

b) planowania żywienia z uwzględnieniem alternatywnego sposobu żywienia,

c) organizowania żywienia w produkcji gastronomicznej,

d) wykonywania usług gastronomicznych,

e) ekspedycji potraw i napojów.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

MECHANIK-OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYCH - 834103

Czas trwania nauki - 3 lata

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych jest przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji

1) użytkowania pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej;

2) obsługiwania pojazdów rolniczych, środków transportu, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie;

3) oceniania stanu technicznego pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych;

4) wykonywania prac pojazdami samochodowymi i ciągnikami rolniczymi.

Szkoła przygotowuje do uzyskania prawa jazdy kategorii B i T.