Jesteś tutaj: Start / Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

SK PCK

Szkolne Koło PCK działa w naszej szkole już od wielu lat.

Od 1996 r. opiekunką koła jest nauczycielka mgr inż. Mirosława Lisiecka.

Członkowie koła wielokrotnie brali udział w konkursach „Może pomóc mi kropelka Twojej krwi" czego dowodem są dyplomy, puchar i nagrody dla uczniów z ZSMR w Piątku.

Członkowie szkolnego koła aktywnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez Rejonowy Oddział PCK w Łęczycy, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, organizują akcje charytatywne, np. „ Złotówka dla dzieci z Afganistanu, zbiórkę pieniędzy dla bardzo chorego kolegi ze szkoły.

Wielu pełnoletnich członków PCK kilka razy w roku honorowo oddaje krew.

Opiekunka koła M. Lisiecka została odznaczona Odznaką Honorową PCK III stopnia (2004 r.) i Odznaką Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa

i Krwiolecznictwa w Łodzi (2007 r. ).

Uczniów klas pierwszych zapraszamy w nasze szeregi !

Pełnoletnich uczniów naszej szkoły informujemy, że już 21 października 2009 r. odbędzie się  pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi.

Pamiętajcie że:

„ Życie człowieka jest tyle warte, ile potrafi dać

z siebie innym"

SZKOLNE KOŁO PCK JEST WYSOKO OCENIANE PRZEZ

ŁÓDZKI ZARZĄD OKRĘGOWY PCK

Dlaczego warto zostać krwiodawcą?

Co zyskujesz?
Ogromną satysfakcję. Świadomość, że być może Twoja krew uratowała komuś życie. Bieżącą kontrolę stanu swojego zdrowia - ogólne badanie lekarskie i aktualne wyniki badań laboratoryjnych. Poznasz również grupę swojej krwi, która zostanie wpisana do dowodu tożsamości - przyda Ci się w przyszłości.
Komu pomagasz? Wszystkim chorym, potrzebującym krwi oraz samemu sobie. Kiedyś też możesz jej potrzebować.

Jak możesz zostać krwiodawcą i dlaczego?

Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów.

Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa - ludzie tacy jak Ty !

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami! Osoba, która otrzymuje Twoją krew jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem.

Jeśli jesteś:

osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia,

• czujesz się zdrowy,
  • ważysz nie mniej niż 50 kg,
  • pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi

to zostań honorowym dawcą krwi!

HONOROWA ODZNAKA PCK DLA NASZEJ SZKOŁY

GRATULUJEMY OPIEKUNCE KOŁA -

PANI MIROSŁAWIE LISIECKIEJ

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KRWIODAWCOM!

Gratulujemy!

2020-10-07

Akcja honorowego krwiodawstwa!

W dniu 06.10.2020 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. Akcję tę przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi filia Kutno. W wyniku tej akcji 13 uczniów i 9 osób spoza szkoły oddało krew. Akcja krwiodawstwa była zorganizowana dla absolwenta naszej szkoły pana Macieja Kocha, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszystkim honorowym krwiodawcom, kolegom i przyjaciołom pana Macieja bardzo dziękujemy za okazane serce i dar krwi.
Czytaj więcej o: Akcja honorowego krwiodawstwa!