Koniec rekrutacji do projektu „Twoje praktyki zagraniczne, Twoją szansą na rozwój!”, nr 2020-1-PL01-KA102-080608

Zakończyła się rekrutacja do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Twoje praktyki zagraniczne, Twoją szansą na rozwój!”, nr 2020-1-PL01-KA102-080608, realizowanego na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt zakłada
wyjazd 40 uczniów naszej szkoły na dwa tygodnie praktyk zagranicznych do Grecji.

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 40 uczniów kształcących się w kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa. Do udziału w projekcie zostali zakwalifikowani na podstawie procedury rekrutacyjnej, przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.

Proces rekrutacji do projektu poprzedziła akcja informacyjna, która uwzględniła kanały internetowe i tradycyjne. W jej trakcie zostały podane zasady uczestnictwa w projekcie i płynące z niego korzyści.

Rekrutacja opierała się na następujących kryteriach, obejmujących wyniki uczniów z roku szkolnego 2019/2020:

- średnia ocen z przedmiotów zawodowych - 20 pkt,

- ocena z j. angielskiego i rozmowa kwalifikacyjna - 20 pkt,

- frekwencja na zajęciach szkolnych - 20 pkt,

- udokumentowane zaangażowanie w życie szkoły - 20 pkt,

- ocena z zachowania - 20 pkt,

- punkty za tak zwane mniejsze szanse - 20 pkt,

Maksymalnie do uzyskania 120 pkt.

Proces rekrutacji, w tym kryteria zostały szczegółowo opisane w Regulaminie Rekrutacji.

Uczniowie osiągający najwyższą ilość punktów zostali zakwalifikowani do projektu.

Wyjazd został zaplanowany na przełomie kwietnia/maja 2021 roku.

Lista rankingowa znajduje się w gabinecie koordynatora projektu.