Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku

ul. Kutnowska 19

99-120 Piątek

(24) 389-41-00

Specyfikacja

 

Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku

ul. Kutnowska 19

99-120 Piątek

Udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych o wartości szacunkowej mniejszej niż wyrażona w złotych równowartość kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843).

  SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 Nr Postępowania ZSMR.D.261.1.2019

 „Sukcesywne dostawy paliwa drzewnego - pelletu spełniającego parametry normy jakościowej DIN plus, EN plus dla Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku”

 

 

 

Piątek, 18.10.2019 r.

 

 

 

 

INFORMACJE PODSTAWOWE

1.1 Nazwa oraz adres zamawiającego

Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa

ul. Kutnowska 19

99-120 Piątek

tel. (0-24) 389-41-00

Godziny urzędowania:

poniedziałek  7.30 – 15.30

Wtorek             7.30 – 15.30

Środa               7.30 – 15.30

Czwartek         7.30 – 15.30

Piątek               7.30 – 15.30

 

Konto bankowe: Bank Spółdzielczy w Poddębicach Filia w Łęczycy

 Nr konta:  69926300000669126220060001

                                                                                   

Numer NIP: 7752054752

Numer REGON: 000184394

 1.2 Tryb udzielenia zamówienia

 Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, opublikowana w Dz. U. z 2019r. poz. 1843, zwana dalej „ustawą pzp”, wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy. Tryb zamówienia publicznego – przetarg nieograniczony.

 

1.3  Opis przedmiotu zamówienia

 Nazwa zamówienia:

„Sukcesywne dostawy paliwa drzewnego - pelletu spełniającego parametry normy jakościowej DIN plus, EN plus dla Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku”

 Opis przedmiotu zamówienia

 Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy paliwa drzewnego - pelletu spełniającego parametry normy jakościowej DIN plus, EN plus dla Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa 

w Piątku wraz z załadunkiem, transportem przy użyciu samochodu przystosowanego do transportu pelletu i rozładunkiem pelletu do magazynów Zamawiającego w ilości szacunkowej około 250 ton (ok. 225 ton luzem oraz ok. 25 ton w big bagach).

Zamawiający zastrzega, że może nie dokonać w całości zamówienia planowanych w/w ilości pelletu. Dostawcy nie przysługują wobec Zamawiającego żadne roszczenia odszkodowawcze
z tytułu zamówienia mniejszej ilości pelletu przez Zamawiającego.

 Ustalenia organizacyjne związane z wykonaniem zamówienia:

  1. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
  2. Dostarczany pellet drzewny będzie posiadał normę jakościową DIN plus lub EN plus potwierdzoną każdorazowo przy dostawie stosownym certyfikatem. Wykonawca odpowiedzialny będzie za jakość dostarczanego pelletu w okresie wykonywania umowy.
  3. Faktyczna ilość pelletu, którą Zamawiający zamówi będzie wynikać z jego bieżących potrzeb. Dostawy będą realizowane na podstawie zamówień składanych drogą elektroniczną lub faksem.
  4. Dostawa pelletu na podstawie zamówienia złożonego w trybie elektronicznym lub faksem bądź telefonicznie będzie realizowana przez Dostawcę jedynie w dni robocze.
  5. Warunki płatności - 14 dni od dnia doręczenia faktury Zamawiającemu.
  6. Ilość jednorazowej dostawy to około 25 ton pelletu.
  7. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy własnym transportem, na własny koszt i na własne ryzyko do kotłowni Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku.
  8. Dostawy muszą być dokonywane przy użyciu samochodu przystosowanego do transportu pelletu, z rozładunkiem do magazynu.
  9. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia.
  10. Dowodem przyjęcia dostawy pelletu będą faktury VAT oraz dokument WZ z wydrukiem ilości dostarczonego pelletu.
  11. Wykonawca zapewnia, iż dostarczany pellet będzie należytej jakości i będzie spełniał parametry normy jakościowej DIN plus lub EN plus potwierdzoną każdorazowo przy dostawie stosownym certyfikatem. W przypadku zastrzeżeń zgłoszonych przez Zamawiającego w zakresie wymaganych parametrów wyszczególnionych w normie jakościowej DIN plus lub EN plus, Zamawiający zleci wykonanie badań dostarczonego pelletu dotyczących spełniania wymaganych norm jakościowych. Jeżeli badania wykażą niespełnienie w/w norm jakościowych, kosztami przeprowadzonych badań Zamawiający obciąży Wykonawcę. Ponadto w takiej sytuacji Wykonawca opróżni na własny koszt magazyn z dostarczonego nieodpowiadającego wymaganiom pelletu i dostarczy nowy pellet posiadający normę jakościową DIN plus lub EN plus.
  12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie na koszt własny oraz do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji, które mogą być konieczne do prawidłowej wyceny oferty i podpisania umowy, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy.

 

Wspólny słownik zamówień (CPV)

09.11.14.00 – 4 Paliwa drzewne

 1.4 Termin wykonania zamówienia

 Termin realizacji zamówienia – od dnia podpisania umowy do dnia 30.11. 2020 r.

 1.5 Warunki udziału w postępowaniu, podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5 ustawy

 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy którzy:

1. Spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b ustawy, dotyczące:

1)     kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;

Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.

2)     sytuacji ekonomicznej lub finansowej;

Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.

3)     zdolności technicznej lub zawodowej;

  • Wykaz wykonywanych lub wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed wszczęciem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch dostaw pelletu
    o wielkości 200 ton rocznie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania
    i podmiotów na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane (wg wzoru - załączniki Nr 4 do SIWZ).

2.    Nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24  ust. 1 oraz art. 24 ust. 5 ustawy tj.:

  • obligatoryjne przesłanki wykluczenia:

wykonawca podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu w przypadku wystąpienia przesłanek wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Prawo zamówień publicznych.

  • fakultatywne przesłanki wykluczenia przewidziane w niniejszym postępowaniu:

zamawiający wykluczy z udziału w postępowaniu wykonawcę wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia wskazane w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy PZP,

3.    Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu,
w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.

4.  Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.

5.    Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 ustawy.

6.    Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów,
za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu, o którym mowa powyżej, nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego:

  • zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
  • zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w pkt.4.

7.  Wykonawcy mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia samodzielnie lub wspólnie.

8.   W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

9.   Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców, o których mowa w pkt. 1.  

10. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców.

11. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

12. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy
z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

1.6 Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

 1.    Wykaz oświadczeń składanych przez Wykonawcę w celu wstępnego potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, składanych wraz z ofertą:

a)   Podpisany i wypełniony formularz oferty – Załącznik Nr 1 doSIWZ.

b)   Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 25a ust. 1 Ustawy oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania  aktualne na dzień składania ofert, o którym mowa w art. 25a ust. 1 Ustawy -  załącznik Nr 2 do SIWZ;

c)    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie
o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia stanowiący załącznik Nr 2 do SIWZ składa każdy z wykonawców oddzielnie - wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza spełnianie warunków udziału
w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia;

d)   Wykonawca który polega na zasobach innych podmiotów określonych w art. 22a Ustawy zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu o spełnieniu warunków udziału
w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia stanowiący załącznik  nr 2 do SIWZ;

e)    Wykonawca, który zamierzy powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom zamieszcza informację o tych podmiotach w oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia stanowiący załącznik  nr 2 do SIWZ;

  UWAGA: Oświadczenie składane przez wykonawców w zakresie grupy kapitałowej:

 W terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego informacji, o której mowa w art. 86 ust 5 Ustawy określającej firmy oraz adresy wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie składania ofert, Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie (według Załącznika nr 3) o przynależności lub brak przynależności do tej samej grupy kapitałowej (w formie oryginału), o której mowa 

w art. 24 ust. 1 pkt 23 Ustawy. W przypadku, gdy Wykonawca należy do tej samej grupy kapitałowej wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody,
że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

2.    Wykaz oświadczeń lub dokumentów, składanych przez Wykonawcę w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego w celu potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu:

Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona, jako najkorzystniejsza do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu.

2.1.        W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału
   w postępowaniu należy przedłożyć:

a)   Wykaz wykonanych lub wykonywanych w okresie ostatnich trzech lat, licząc do dnia złożenia oferty dostaw pelletu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, stanowiący załącznik nr 4 do SIWZ. Na potwierdzenie niezbędnej wiedzy i doświadczenia wykonawca powinien wykazać wykonanie dwóch dostaw pelletu o wielkości co najmniej 200 ton rocznie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane. Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, że dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

b)   Certyfikat DIN PLUS lub EN PLUS Zamawiający wymaga złożenia wraz
z ofertą Certyfikatu DIN PLUS lub EN PLUS (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę).

2.2       W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu, należy przedłożyć:

a)   odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
o działalności gospodarczej
, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;

3.    Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o których mowa w ust 2.2:

a)    pkt a – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

    i. ie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

   ii.  nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.

4.    Dokument/ dokumenty, o których mowa w ust. 3 pkt a) ii powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 3 pkt a) i, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.

5. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio.

6. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis ust. 4 zdanie pierwsze stosuje się odpowiednio.

7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

8. Wykonawca powołujący się na mocy art. 22a ust 1 Ustawy przy wykazaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zdolnościach technicznych innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w formie oryginału pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania
z nich przy wykonaniu zamówienia.

9. W celu oceny, czy wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a Ustawy, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, zamawiający może żądać dokumentów, które określają w szczególności:

a)    zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;

b)   sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;

c)     zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego

10.  W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z wykonawców  oddzielnie składających ofertę wspólną musi złożyć dokumenty, o których mowa w ust. 2.2 Wykonawcy przedstawiają pełnomocnictwo osoby wyznaczonej do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego.

11. Zgodnie z art. 22a. ust 3 Ustawy, Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 Ustawy.

12. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ust 2.2 pkt a.

13. Wykonawca, który zamierzy powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom zobowiązany jest do złożenia dokumentów dotyczących podwykonawców określonych 

w ust 2.2 pkt. a, w celu zbadania czy nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 13–22 i ust. 5 Ustawy.

14. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów,
o których mowa w pkt. 2, pkt. 3 w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.

15. Szczegółowe wymagania formalne, jakie powinny spełniać dokumenty i oświadczenia,
o których mowa powyżej zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia

 1.7 Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów, wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami

 

Forma porozumiewania się

1. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (e-mail).

2. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

3. Adres, na który należy przesyłać korespondencję:

 Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa

ul. Kutnowska 19

99-120 Piątek

tel. 24 389-41-00

fax: 24 3894100

e-mail: pzsmr@wp.pl

Korespondencję drogą elektroniczną (skan pisma) należy przesyłać zawsze na adres e-mail.

W tytule należy wpisać numer postępowania: ZSMR.D.261.1.2019

Zamawiający uprzejmie prosi o dodatkowe wysyłanie zapytań w wersji edytowalnej na oba powyżej wymienione adres e-mailowe.

 Adres, pod którym można składać korespondencję osobiście:

Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa

ul. Kutnowska 19

99-120 Piątek, sekretariat

 4. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane do Zamawiającego uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotrze do Zamawiającego na adres podany w pkt 3, przed upływem wymaganego terminu.

5. Oferty pod rygorem nieważności składa się w formie pisemnej.

6. Składanie ofert, przygotowanych zgodnie z wymaganiami pkt 1.10 niniejszej SIWZ, odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem posłańca.

                         Osoba uprawniona do porozumiewania się z Wykonawcami

1. Osobami uprawnionymi do bezpośredniego kontaktowania się z Oferentami są:

- w sprawach technicznych i ogólnych związanych z procedurą przetargową:

Lucyna Urbanek – dyrektor Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa

tel. 024 389 41 00

2. Kontakt telefoniczny wyłącznie w sprawach organizacyjnych. Z osobami wymienionymi
w pkt 1 można kontaktować się w dni robocze w godz. 8:00-14:00.

 Wyjaśnienie odnośnie treści dokumentów składających się na specyfikację istotnych warunków zamówienia

Treść wszystkich dokumentów stanowiących specyfikację istotnych warunków zamówienia należy odczytywać wraz ze wszystkimi wprowadzonymi przez Zamawiającego uzupełnieniami i zmianami.

 1.8 Wymagania dotyczące wadium

 Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

 1.9 Termin związania ofertą

1. Termin związania ofertą wynosi 30 dni.

2. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

1.10 Opis sposobu przygotowania ofert

 

Wymagania ogólne

 1. Oferta musi być sporządzona z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.

2. Oferta wraz z załącznikami musi być czytelna.

3.  Oferta wraz załącznikami musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. Upoważnienie do podpisania oferty musi być dołączone do oferty, jeżeli nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę.

4. Jeżeli osoba/osoby podpisująca ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo musi zostać dołączone do oferty i musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem.

5. Oferta wraz z załącznikami musi być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę sporządzony w innym języku niż język polski winien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę. W razie wątpliwości uznaje się, iż wersja polskojęzyczna jest wersją wiążącą.

6. Dokumenty składające się na ofertę muszą być złożone w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, z zastrzeżeniem punktu 4
i oświadczeń, o których mowa w pkt 1.6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kopie dokumentów dotyczących Wykonawcy są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawców lub przez pełnomocnika ustanowionego, zgodnie
z zapisami art. 23 ust. 2 upzp.

Zaleca się, by każda zawierająca jakąkolwiek treść strona oferty była podpisana lub parafowana przez wykonawcę. Każda poprawka w treści oferty, a w szczególności każde przerobienie, przekreślenie, uzupełnienie, nadpisanie, przesłonięcie korektorem, etc. powinny być parafowane przez Wykonawcę.

8. Zaleca się, aby strony oferty były trwale ze sobą połączone i kolejno ponumerowane. W treści oferty winna być umieszczona informacja o ilości stron.

9. Zaleca się przy sporządzaniu oferty skorzystanie z wzorów (formularz oferty, oświadczenia, etc.) przygotowanych przez Zamawiającego. Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one zawierać wszystkie informacje określone przez Zamawiającego w przygotowanych wzorach.

10. W przypadku, gdy informacje zawarte w ofercie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których Wykonawca zastrzega, że nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania, muszą być oznaczone klauzulą: „Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003r. Nr 153 poz.1503)” i dołączone do oferty. Zaleca się, aby były trwale, oddzielnie spięte.

Wykonawca musi wykazać , iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 upzp.

11. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

12. Złożenie więcej niż jednej oferty lub złożenie oferty zawierającej propozycje wariantowe spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez Wykonawcę.

  Tajemnica przedsiębiorstwa

 Jeżeli Wykonawca zastrzega, że informacje objęte tajemnicą przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, nie mogą być udostępniane, informacje te należy umieścić w oddzielnej kopercie wewnątrz opakowania oferty, oznaczonej napisem: “Informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa”. Informacja o zastrzeżeniu dokumentów stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa dołączone w formie odrębnego załącznika należy podać również w formularzu oferty.

 

Zmiana lub wycofanie oferty

 Wykonawca może wprowadzić zmiany w złożonej ofercie lub ją wycofać, pod warunkiem, że uczyni to przed terminem składania ofert. Zarówno zmiana, jak i wycofanie oferty wymagają formy pisemnej. Zmiany dotyczące treści oferty powinny być przygotowane, opakowane i zaadresowane w ten sam sposób co oferta. Dodatkowo opakowanie, w którym jest przekazywana zmieniona oferta należy opatrzyć napisem “ZMIANA”.

  1. Pisemne oświadczenie o wycofaniu oferty powinno być opakowane i zaadresowane w ten sam sposób jak oferta. Dodatkowo opakowanie, w którym jest przekazywane to powiadomienie należy opatrzyć napisem “WYCOFANE”.

 

1.11 Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert

 

Informacje o sposobie składania ofert

 

Składanie ofert:

1. Opakowanie ofert

Oferty należy składać w nieprzejrzystej i szczelnie zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu. Należy stosować jedną kopertę lub opakowanie.

Na kopercie lub opakowaniu należy umieścić adres (oznakowanie) według poniższego wzoru:

 

Oferta na:

„Sukcesywne dostawy paliwa drzewnego - pelletu spełniającego parametry normy jakościowej DIN plus, EN plus dla Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku”

- nie otwierać do dnia 28.10.2019 r. do godz. 12:30.

 

2. Miejsce i termin składania ofert pisemnych:

1) ofertę w zamkniętej kopercie/opakowaniu, sporządzoną zgodnie ze Specyfikacją, należy składać w siedzibie prowadzącego postępowanie - Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa

ul. Kutnowska 19, 99-120 Piątek (sekretariat),  tel./fax (0-24) 389-41-00, do dnia 28.10.2019 r. do godz. 12.00.

2) w przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę korzystając z usług pocztowych, za termin złożenia oferty Zamawiający uznawać będzie datę i godzinę wpłynięcia oferty do Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa, ul. Kutnowska 19, 99-120 Piątek ( sekretariat).

UWAGA: Zamawiający nie będzie honorował daty stempla pocztowego.

                                                                               Otwarcie ofert

1. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie prowadzącego przetarg - Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa, ul. Kutnowska 19, 99-120 Piątek, sala 5 w dniu 28.10. 2019 r.  o godz. 12.30.

2. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieszcza na stronie internetowej informacje dotyczące:

1) kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

2) firm oraz adresów Wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie,

3) ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych
w ofertach.

 

1.12 Opis sposobu obliczenia ceny oferty

 

  1. Przed obliczeniem ceny oferty Wykonawca powinien dokładnie i szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia uwzględniając wszystkie wymogi i ująć wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, niezbędne dla prawidłowego i pełnego wykonania przedmiotu zamówienia.
  2. Cenę należy podać jako wartość sumaryczną wszelkich kosztów wykonania zamówienia. Sposób obliczania: cena netto + podatek VAT = cena brutto
  3. Oferowana przez Wykonawcę cena oferty  to cena brutto oferty, obejmująca wszystkie rabaty
    i upusty i traktowana jako ostateczna do zapłaty przez Zamawiającego, określona do dwóch miejsc po przecinku.
  4. W formularzu ofertowym Wykonawca poda cenę netto za wykonanie całości przedmiotu zamówienia, kwotę podatku od towarów i usług (VAT) wg obowiązujących przepisów dotyczących wysokości stawki podatku od towarów i usług (VAT) na podstawie obowiązujących przepisów, tj: ustawy z dnia 11.03.2004  r. o podatku od towarów i usług Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 04.04.2011 r.. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, oraz cenę brutto za całość przedmiotu zamówienia (Załącznik Nr 1).
  5. Wszystkie wartości podane w formularzu ofertowym powinny być liczone w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 05.07.2001 r.
    o cenach oraz ustawy z dnia  07.07.1994 r. o denominacji złotego
  6. Zamawiający nie dopuszcza podawania cen ofertowych w walutach obcych.
  7. Wykonawca ma obowiązek zaproponować tylko jedna cenę i nie może jej zmienić.
  8. Nie dopuszcza się podawania ceny w przedziałach kwotowych.
  9. Cena określona w ofercie będzie stała, tzn. nie ulega zmianie przez okres ważności. ofert (związania) oraz okres realizacji (wykonania) przedmiotu zamówienia.

 

1.13    Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert.

 

Oferta oceniana będzie pod względem:

1. Formalnym tj. spełnienia warunków podanych w SIWZ i ustawie Prawo zamówień publicznych.

2.   Merytorycznym tj. wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z podanymi niżej kryteriami.

 

Przy wyborze  najkorzystniejszej  oferty  będą miały zastosowanie zasady i kryteria określone w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz SIWZ.

 

Oferty będą oceniane wg kryterium z określonym procentowym znaczeniem:

 

Kryterium                                                     Waga

 1.    Cena oferty brutto -                                                    60%

 2.    Termin dostawy pelletu -                                          40 %

Kryterium nr 1 - Cena oferty  (Kc)

 Cena będzie wynikała z Ceny całkowitej oferty zapisanej w Formularzu Ofertowym. 

Ze wszystkich wartości cen „Ci” złożonych ofert Komisja przyjmie wartość najmniejszą, jako  „C min”.

Sposób obliczenia punktów w kryterium cena:

 C min

Kc = ----------------- x 60% x 100

                         Ci

 

C – cena całkowita oferty nie podlegającej odrzuceniu,

C min – cena najniższa spośród  złożonych ofert,

Ci – cena indywidualna badanej oferty nie podlegającej odrzuceniu.

 

Maksymalna ilość punktów – 60 – otrzyma oferta z najniższą oferowaną cena brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia. Punktacja będzie obliczana z dokładnością co najmniej do dwóch miejsc po przecinku.

 Kryterium nr 2 – Termin dostawy pelletu (Kd)

 Ocena w niniejszym kryterium polega na przyznaniu ofercie Wykonawcy dodatkowych punktów, za zaoferowanie najkrótszego terminu dostawy. Zamawiający dokona oceny w niniejszym kryterium na podstawie zaoferowanego w Formularzu oferty przez Wykonawcę terminu. Maksymalny termin dostawy wynosi 10 dni kalendarzowych.

W kryterium termin dostawy pelletu można uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Ilość punktów w kryterium liczona będzie na następujących zasadach:

5 dni kalendarzowych – 40 punktów

8 dni kalendarzowych – 20 punktów

10 dni kalendarzowych – 0 punktów

 UWAGA: Niejednoznaczne zaoferowanie terminu dostawy bądź brak wpisu zostanie uznane, że Wykonawca dostarczy pellet w terminie 10 dni kalendarzowych, a Wykonawca otrzyma 0 pkt. Zaoferowanie terminu dostawy dłuższego niż 10 dni kalendarzowych spowoduje, że oferta Wykonawcy zostanie odrzucona, jako niezgodna z SIWZ.

 Łączna ilość punktów uzyskanych przez ofertę zostanie obliczona według wzoru:

 

K = Kc + Kd  

 gdzie:

K – łączna ilość punktów uzyskanych przez ofertę,

Kc – punktu uzyskane w kryterium cena brutto,

Kd – punktu uzyskane w kryterium termin dostawy pelletu,

 

1.14 Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

 1. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia publicznego, z zastrzeżeniem art. 183 ustawy, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie zostało przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo 10 dni – jeżeli zostało przesłane w inny sposób.

2. Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminów, o których mowa w ust. 1, jeżeli:

1) w postępowaniu o udzielenie zamówienia złożono tylko jedną ofertę,

2) upłynął termin do wniesienia odwołania na czynności Zamawiającego wymienione
w art. 180 ust. 2 ustawy lub w następstwie jego wniesienia Izba ogłosiła wyrok lub postanowienia kończące postępowanie odwoławcze.

3. Wybranemu Wykonawcy Zamawiający wskaże termin i miejsce podpisania umowy.

 

1.15  Zabezpieczenie należytego wykonania umowy

 Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

 1.16    Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

 Wzór umowy stanowi Załącznik Nr 5 do niniejszej specyfikacji.

 1.17    Pouczenie o środkach odwoławczych przysługujących Wykonawcy 

w toku postępowania o udzielenie zamówienia

 Wobec czynności podjętych przez Zamawiającego w toku postępowania oraz w przypadku zaniechania przez Zamawiającego czynności, do których jest obowiązany na podstawie ustawy, oferent może wnieść pisemne odwołanie zgodnie z art. 180 do 183 Ustawy.

II.   INFORMACJE DODATKOWE

 2.1 Opis części zamówienia, jeżeli Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

 Zamawiający nie dopuszcza składnie ofert częściowych.

 2.2 Maksymalna liczba Wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze umowę ramową, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

 

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

 

2.3    Informacja o przewidywanych zamówieniach o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 jeżeli Zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

 

Zamawiający nie przewiduje udzielenie takich zamówień.

 

2.4    Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe.

 

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

 

2.5      Adres poczty elektronicznej, strony internetowej Zamawiającego.

 http://zsmrpiatek.szkolnastrona.pl/

pzsmr@wp.pl

 2.6       Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą.

 Zamawiający przyjmuje do transakcji rozliczeniowych jedynie PLN.

 2.7      Jeżeli Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną:

2.7.1) informacja o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty
z zastosowaniem aukcji elektronicznej,

2.7.2) wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji Wykonawców,
w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych,

2.7.3) informacje, które spośród kryteriów oceny ofert będą stosowane
w toku aukcji elektronicznej

 

Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.

 

2.8      Wysokość zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

  Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

 2.9      Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy na zasadach określonych w art. 144 Ustawy.

 Nie stanowią zmian umowy w rozumieniu art. 144 PZP zmiany:

a)    formalno-organizacyjne,

b)    danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy,

c)    danych teleadresowych,

d)    osób wskazanych do kontaktów między Stronami.

  1. O ww. zmianach strony umowy informują siebie pisemnie.

  Do spraw nieuregulowanych w niniejszej SIWZ mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579) oraz Kodeks Cywilny.