Święto Patrona Szkoły - wieczornica

Wyjątkowo bogate w wydarzenia były tegoroczne obchody Święta Patrona naszej szkoły.

W roku 100-lecia Niepodległości oddawaliśmy hołd Twórcom i Obrońcom naszej wolności.

Przygotowaliśmy: Rajd Rowerowy Szlakiem Bitwy nad Bzurą, grę terenową „Śladami Niepodległości”, Bieg Pamięci i konkurs historyczny „ZSMR dla Niepodległej – A to Polska właśnie”.

W konkursie rajdowym bezkonkurencyjne okazały się drużyny ze szkoły Podstawowej

im. Józefa Piłsudskiego, zaś konkurs historyczny zakończył się zwycięstwem uczniów  Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie.

Zawodnicy otrzymali cenne nagrody ufundowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach grantu sołeckiego „100 lat Niepodległej w Środku Polski”.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była wieczornica patriotyczna.

Śpiewaliśmy piosenki żołnierskie i wysłuchaliśmy wzruszających wspomnień naocznego świadka wydarzeń sprzed 79 lat – Pani Danuty Stępniewskiej.

Na zakończenie udaliśmy się pod pomnik 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty by pomodlić się za obrońców ojczyzny z 1939 roku i zapalić znicze pamięci.

Współorganizatorami naszego święta byli: Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic oraz Sołectwo Piątek! Społeczność szkolna ZSMR bardzo serdecznie dziękuje Państwu za włączenie się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem naszych uroczystości.

Reprezentacja Zespołu Szkół Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzura w Piątku uczestniczyła także w gminnych obchodach 79. rocznicy Bitwy nad Bzurą.