9 dzień praktyk

Projekt „Twoje praktyki zagraniczne, twoją ścieżką rozwoju!”
nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000072237
Dzień 9
Wtorek to dzień targu! Pojechaliśmy więc do miejscowości Leptokaria na grę miejską. Podczas której mieliśmy okazję zapoznać się ze wstępem do badań antropologicznych. Przeprowadzaliśmy rozmowy z napotkaną na targu społecznością. Rozwiązując między innymi dzięki nim zadania dotyczące kuchni greckiej, z jakimi kosztami należy się liczyć przygotowując greckie potrawy itp. Informatycy wzięli aktywny udział w montażu i konfiguracji środowiska sieciowego.
Pozostała część dzień minęła nam na praktykach zawodowych. Obie grupy techników mechanizacji rolnictwa zmierzyły się z zagadnieniami dotyczącymi zaplecza technicznego i naprawy sprzętu rolniczego m.in. maszyn, urządzeń rolniczych, narzędzi… W zakres tych zagadnień wchodziły: naprawa zespołów ciągnika na stanowisku, montaż, regulacja i docieranie. Następnie udaliśmy się na zajęcia w chłodni Sketos. Gdzie dowiedzieliśmy się w jakich warunkach są segregowane, testowane, przechowywane i transportowane kiwi. Mogliśmy również dowiedzieć jakie maszyny i urządzenia są potrzebne do utrzymania odpowiednich warunków w komorach, w których znajdują się owoce. Przekazano nam również informacje o kosztach jakie ponosi właściciel, aby chłodnia mogła funkcjonować. Po obejrzeniu całej hali, zobaczyliśmy również plantację kiwi należącą do właściciela chłodni. W tym czasie grupa techników logistyków zapoznawała się z kanałami dystrybucji, organizacji przewozów i przesyłek. Planowaniem powierzchni magazynowych i analizowaniem stanów magazynowych.
Projekt „Twoje praktyki zagraniczne, twoją ścieżką rozwoju!”, nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000072237, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.