10 dzień praktyk

Projekt „Twoje praktyki zagraniczne, twoją ścieżką rozwoju!”
nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000072237
Dzień 10

Kolejny dzień aby nauczyć się czegoś nowego! Poznaliśmy nowe zagadnienia dotyczące zaplecza technicznego i naprawy sprzętu. Podczas wizyty w hydroponicznej farmie ogórków i pomidorów w Pyrgetos. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak można uprawiać ogórki bez użycia gleby. Do tego rodzaju hodowli używa się specjalistycznej waty i odpowiednio dostosowanej linii podlegającej. Dowiedzieliśmy się również, czym rolnik ogrzewa swoją plantacje - wykorzystując do tego resztki z migdałów. Zebraliśmy informację odnośnie wydajności, kosztów utrzymania itp. Właściciel pokazał nam, jakie urządzenia są wykorzystywane do utrzymywania odpowiedniego mikroklimatu w szklarni. Eksperymentalna hodowla pomidorów, która działała na tej samej zasadzie również zrobiła na nas wrażenie. W tym czasie logistycy uczyli się sporządzać odpowiednią dokumentację w związku z wydawaniem i przyjęciem towaru, ewidencji itp.
Projekt „Twoje praktyki zagraniczne, twoją ścieżką rozwoju!”, nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000072237, realizowany na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.